Konkurs Strona Internetowa bez Barier

Aktualności

Wyniki II etapu Konkursu Strona Internetowa bez Barier 2019

Z ogromną przyjemnością prezentujemy krótką listę serwisów, które zakwalifikowały się finału Konkursu Strona Internetowa bez Barier.

Eksperci ds. dostępności zbadali wszytskie strony www zgłoszone do Konkursu. Analizie poddane zostały podstawowe elementy m.in. nagłówki, listy, poprawność opisów alternatywnych zamieszczonych w serwisie grafik, a także opisy tekstowe odnośników, zastosowanie list, współczynnik kontrastu pomiędzy elementami oraz błędy parsowania. Analiza miała na celu wstępną selekcję zgłoszonych do Konkursu serwisów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje strony www do konkursu. Doceniamy Wasze zaangażowanie w codzienną pracę nad dostępnością. Gratulujemy finalistom! A oto strony www, które zakwalifikowały się do fianłu (kolejność alfabetyczna):

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach:

Teraz specjaliści Fundacji Widzialni przeanalizują strony internetowe finalistów pod kątem zgodności z WCAG. Badanie będzie prowadzone zgodnie z metodologią opracowaną przez Fundację Widzialni i Uniwersytet Śląski w Katowicach. Przeczytaj metodologię. Analiza obejmie 3 podstrony każdego z serwisów:

Na każdej z wytypowanych podstron eksperci sprawdzą te same elementy. Tak powstanie lista rankingowa serwisów wraz z punktacją, wg której wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Ogłoszenie zwycięzców, wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas konferencji „Włączenie Cyfrowe” w Sejmie RP 10 czerwca 2019 roku.